Ambalaj Kutu Tasarımı

ambalaj kutu tasarımı

Ürünleriniz tüketiciye ulaştığında ürününüzü eline alan kullanıcı veya tüketici ürün ambalaj kutu tasarımı iyi olan sunumları daha çok beğenir ve o ölçüde ürünleriniz kullanıcının zihninde daha fazla yer eder. Ürünleriniz tüketici tarafından elbette tek belirleyici unsur ambalaj veya ürün paketi tasarımı olmayacaktır. 

Ürünleriniz için doğru tasarıma nasıl kara vereceksiniz? Öncelikle bilinmesi gereken nasıl bir ürün için tasarım yapılacağıdır. Her ürünün kendine özgü ambalaj ve paket tasarımı olması gerekir. Diğer bi konu da benzer ürünler içinde ambalajınızın fark edilir ölçüde dikkat çekici olması gerekir. Böylece ürünlerinizin tüketicinin zihninde yer edinmesi çok daha doğru ve kolay olur. Başarılı bir ambalaj tasarımı ürünün logosundan tutun da üzerinde verilecek her türlü mesaj ve içerik bilgisinin iyi organize edilmiş sonucuna bağlıdır. Gereksiz bilgilerden uzak, verilmek istenen mesajın en yalın en sade şekilde ambalaja yerleştirilmesi gerekir. Ambalajınız yeni çıkan bir ürün paketi ise yenilikçi bir yaklaşım ürününüzün her yönüyle ne kadar başarılı bir arka plana sahip olduğunu mesajını içerir. 

Ambalaj Tasarımı Başlığında Hangi Hizmetleri veriyoruz?

  • Kutu Tasarımı
  • Paket Tasarımı
  • Ambalaj Tasarımı
  • Ürün Etiket Tasarımı
  • Koli Tasarımı
  • Poşet Tasarımı

Önerilerimiz çalışmalarınızı bu işte uzman kişi veya firmalara yaptırmanız gerekir ve doğru tasarımcı ile çalıştığınıza emin iseniz gerekli bilgileri kendisini verip sonuca güvenmeniz sizin için en doğru yaklaşım şekli olacaktır. Tasarım sonucu sizin beğeninize hitap etmeyebilir. bu durum tasarımların kötü olduğu anlamına gelmez. Yine de ön beklentileriniz varsa (renk, özel biçimler vs.) bunları en başından tasarımcınız ile paylaşmanız sizi en doğru sonuca daha çok ulaştıracaktır. Unutmayın ki tasarım kendi içinde kuralları olan ve çok yönlü faktörlerden oluşur. Sizin için güzel olan başkası için (tüketici) iyi olmayabilir. Bu yüzden ürününüzü emin ellere bırakın ve tasarımcının tavsiyelerine uyun çünkü uzun yıllar sonucu  neye neyin daha doğru olduğunu kazanılan deneyimlerle belirler ve tasarımlar bu deneyimlerin sonucu olarak ortaya çıkar.

Pinteresteki örnekler için tıklayın.

Yaptığımız Ambalaj ve Kutu örneklerini görmek için tıklayınız.

Diğer Hizmetlerimiz