Logo Tasarım

logo tasarım

Logo tasarım yaptırmak istiyorsunuz ve bunun kaliteli, estetik aynı zamanda kurumsal kimliğinizi yansıtan uygun renk ve biçimde olması için Beyaz Kare Tasarım size yeter. Logo tasarımı yaptıran firmalar veya ürün sahipleri işlerini ciddiye aldıklarını göstermiş olurlar. Böylece müşterileriniz ürün veya hizmetlerinizi incelerlerken sizi daha kurumsal olarak görmüş olurlar. Tabi logo tasarımın bütün hizmet sürecinin sadece bir parçasıdır. Bütün hizmet süresi boyunca kaliteli bir hizmet vermediğiniz sürece beklentiniz tam olarak karşılanmayabilir.

Logo Tasarımı nedir?

Kimlerin logoya ihtiyacı vardır? Logo belli bir ürün, hizmet veya kişiye-isme özgü hazırlanabilir ve yaptığınız işin ciddiyetine ve tanınmasına katkıda bulunur. Logo marka bilinirliğini artırır ve hedef kitlenizin sizi hatırlaması ve sizden bahsetmesi bakımından çok önemli bir işlevi vardır. Belli bir alanla ilgili hizmet vermeye başlamadan önce logonuzu belirleyip işe başlamanız çok önemlidir ama logonuz var ve bunu yenilemek de çoğu zaman gerekebilir. Tanınmış pek çok firma yeri geldiğinde logosunda güncel değişiklikler yapıyor ya da oturup yeniden tasarlatıyor. İş fikriniz hazır ise sıra logonuzu bulmaya geldi.

Logo tasarım yaptırmadan öncesi bilmeniz gerekenler:

  • Hizmet alanınız neyle ilgili?
  • Adınızın kavramsal içeriği ve anlamı nedir?
  • Yaptığınız işi yansıtan biçim ve renkler nelerdir?
  • Logonuz yazı karakteri (tipografik logo, logotype) ve onun biçimlenmesinden mi oluşmalı?
    (yine de netleştiremiyorsanız, bu kısmı görüşerek belirleyebiliriz)
  • Logoda amblem (içeriği anlatan biçimler) olacak mı? (Amblem-Logo farkı için tıklayın)
  • Hizmet alanınızdaki diğer logolara baktınız mı?
  • Markanızı teslim edeceğiniz tasarımcı kim?

Bu başlıkları tasarımcınızla görüşüp belirlemenizde fayda var.

Ayrıca tasarladığımız logoları patent enstitüsünden marka tescili için sizi yönlendirip marka ve logonuzu tescillemenize yardımcı oluyoruz.

Eski Logonuza Ek Olarak Yaptığımız İşlemler:

Son olarak çalışmalarınızı bu işte uzman kişi veya firmalara yaptırmanız gerekir ve doğru tasarımcı ile çalıştığınıza emin iseniz gerekli bilgileri kendisini verip sonuca güvenmeniz sizin için en doğru yaklaşım şekli olacaktır. Tasarım sonucu sizin beğeninize hitap etmeyebilir. bu durum tasarımların kötü olduğu anlamına gelmez. Yine de ön beklentileriniz varsa (renk, özel biçimler vs.) bunları en başından tasarımcınız ile paylaşmanız sizi en doğru sonuca daha çok yaklaştıracaktır.

Pinteresteki örnekler için tıklayın.

Yaptığımız LOGO TASARIM örneklerini görmek için tıklayınız.

Diğer Hizmetlerimiz