Katalog ve Broşür Tasarımı

Katalog ve broşür Tasarımı

Ürünlerinizi, hizmetinizi veya süreli yayınlarınızı olması gerektiği gibi tasarlıyor ve baskı süreciyle ilgileniyoruz. Katalog tasarımı ve Broşür Tasarımı yapılırken gereken sayfa sayısı, okuyucu alışkanlıkları ve daha bir çok ayrıntıyı planlamanız gerekmiyor çünkü bunları biz yapıyor ve size sunuyoruz.

Basılı Çalışmalar İçin İş Süreci

  • İçeriğin bütünlüğü ve gerekli sayfa sayılarının belirlenmesi.
  • İş süresinin tespiti.
  • Örnek sayfa ve kapak tasarımı.
  • Baskı öncesi onayınız.
  • Baskı takibi.

Katalog ve Broşür Tasarımı

Baskısı alınacak çalışmanın hangi boyutlara basılacağı hayli önemli bir detaydır. Çünkü sayfalara yapılacak olan tasarımın nasıl bir şey olacağı büyük ölçüde bu boyutlara bağlı olarak değişebilir. Tasarımcı geniş bir olana farklı bir şeyler düşünürken daha küçük bir sayfa yapısına ister istemez daha farklı bir yaklaşım yapmaya çalışabilir. Bu yüzden önce A4 bir şey istendi diyelim sonrasında onu A5’e çevirmek neredeyse iki iş kadar mesai alır. Baskısını almayı düşündüğünü çalışmayı tasarımcı ile görüşüp ön fikir alarak bu boyutlara karar verebilirsiniz. Kendi tahminleriniz ile kurgularsanız hata yapma olasılığınız ardan. Ayrıca sayfa kalınlığı, sayfa sayısı gibi detaylar da bir o kadar önemlidir. Çünkü matbaa ile basılacak olan kataloğun sayfa sayısı sayıların katları ile artar. Bu  artış genellikle 4 ve 4’ün katları şeklinde artış gösterir. Kapaklar da bu 4’erli artışın dışında ayrıca sayılmalıdır.

Son olarak çalışmalarınızı bu işte uzman kişi veya firmalara yaptırmanız gerekir ve doğru tasarımcı ile çalıştığınıza emin iseniz gerekli bilgileri kendisini verip sonuca güvenmeniz sizin için en doğru yaklaşım şekli olacaktır. Tasarım sonucu sizin beğeninize hitap etmeyebilir. bu durum tasarımların kötü olduğu anlamına gelmez. Yine de ön beklentileriniz varsa (renk, özel biçimler vs.) bunları en başından tasarımcınız ile paylaşmanız sizi en doğru sonuca daha çok yaklaştıracaktır.

Pinteresteki örnekler için tıklayın.

Yaptığımız Katalog ve Broşürler örneklerini görmek için tıklayınız.

Diğer Hizmetlerimiz